עזית – הסרט

עזית של הצנחנים (ידוע גם בשם “עזית הכלבה הצנחנית“) הוא סרט הרפתקאות ישראלי מ-1972, בבימויו של בועז דוידזון לפי ספרו של מרדכי גור “עזית הכלבה הצנחנית“. הסרט נחשב לאחת הקלאסיקות של הקולנוע הישראלי וסחף אחריו צופים נלהבים ומעריצים רבים.

עזית הכלבה הצנחנית - הסרטד”ר חרובי (גדעון זינגר) גידל את “עזית הכלבה הצנחנית”, כלבת רועים גרמנית, ושלח אותה לקורס אילוף צבאי. ד”ר חרובי ובתו תמי (מונה זילברשטיין) עוברים לגור בשכונה חדשה. יחד עמם עוברת גם כלבתם עזית הנבונה והאמיצה. תמי ובן השכנים אורי (יוסי פולק), סגן בחטיבת הצנחנים, מפתחים זה לזו חיבה שמתלהטת לכדי סיפור אהבה. גם אורי ועזית נקשרים זה בזו. עזית מתקבלת בדעות חלוקות בשכונה. רוב הדיירים מחבבים את הכלבה החדשה, אך בעלי האטליז השכונתי סולדים ממנה. כל זאת עד שמחזירה עזית לאשת הקצב את ארנקה שנגנב על ידי שודד. האילוף שעברה הכשיר אותה גם למשימות צניחה, איתור ובילוש, ועד מהרה מגויסת הכלבה למשימות קרביות ומעורבת בפעולת הצלה נועזת.

בסצנה המפורסמת מהסרט, מצניחים את עזית ממטוס על מנת לאתר את חמי ורותי. עזית מחלצת אותם מהכבלים לאחר שהם נלכדו על ידי מחבלים וננטשו במדבר שורץ עקרבים. בהמשך, משתתף סגן אורי בפשיטה על מעוז מחבלים בירדן ונופל בשבי בידי כנופיה מקומית מסוכנת. עזית נקראת למשימת חילוצו, ומצליחה.

עוד פרטים באתר ויקיפדיה

 

 

קטע קצר מהסרט

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>